Janny van der Heijden is een culinair alleskunner. Ze studeerde Nederlandse Taal en Letterkunde en begon als redacteur bij een uitgeverij. Hier vertaalde en bewerkte zij kookboeken. Sindsdien is de vonk overgeslagen. Inmiddels heeft ze tientallen titels op haar naam staan en internationaal bereik. Ook schreef ze dagelijks een culinaire rubriek voor de regionale dagbladen en het Algemeen Dagblad. Sinds 2018 heeft Janny een eigen servieslijn!
Daarnaast is Janny een bekend gezicht op televisie. Ze begon als eindredacteur van ‘Koken met sterren’, en was ze betrokken was bij diverse televisieproducties. Janny is jurylid bij ‘Heel Holland Bakt’ en is wekelijks te zien in ‘Tijd voor Max’. Het programma Denkend aan Holland met Andre van Duin was in 2019 een groot succes en voor Janny een groot plezier om te maken.
Haar passie is het overbrengen van kennis over eten aan een zo breed mogelijk publiek. Dit doet ze met simpele woorden en mooie voorbeelden. In deze hoedanigheid is Janny van der Heijden de juryvoorzitter van ‘Het Gouden Kookboek’. Dit is de prijs voor het beste oorspronkelijk Nederlandstalige kookboek.
In het najaar van 2020 kwam Janny’s nieuwste boek uit, ‘Smaakpalet van de Lage Landen’. Hierin onderzocht Janny de traditie en eetcultuur van de Nederlanden aan de hand van iconische schilderijen. Wat zien we afgebeeld en wat vertelt dit over het leven van toen en de buitenlandse invloeden op onze keuken? Onlangs verschenen haar boeken Ovengerechten en 50 gezonde en slanke recepten.